2017-2018 Erasmus Öğrenci Staj ve Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği ve Staj Hareketliliği dil baraj puanı ilanda da belirtilmiş olduğu üzere 60'dır. Buna istinaden öğrencilerimizin asil olarak bu haktan yararlanması için yapılan dil sınavından en az 60 almaları yahut geçerli dil sınavlarından en az 60 aldıklarını ibraz etmeleri gerekmekteydi. Dil puanı barajı göz önünde bulundurularak ilanda da belirtilen bölüm kontenjanları dahilinde olası asiller belirlenmiştir. Belirtilen tahmini bölüm kontenjanlarının dolmaması üzerine bu kontenjanlar diğer bölümlere kaydırılmıştır. Endüstri Mühendisliği bölümünün anlaşma sayısı 2 olup toplam 4 kontenjanı bulunmaktadır. 1 yükseklisans, 3 lisans öğrencimiz olası asil olduğu için endüstri bölümü öğrencilerimize başka hak tanınamayıp hibesiz gitmeleri de söz konusu değildir. 

Dil puanı barajını geçemeyip dil sınavından 50-60 arası (50 dahil olmak üzere) puan alan yahut ibraz ettiği dil belgesinde 50-60 arası puanı bulunan adaylarımız için hibesiz gitme hakkı tanınmıştır. Listede Yedek olarak belirtilen kısımda öncelik 60puan ve üzeri alan adaylarımıza verilip sonrasında 50-60 arası puan alan adaylarımız öğrenim puanlarına göre yedek olarak sıralanmıştır.

Erasmus+ Erasmus Staj Hareketliliğine ilanda da belirtildiği gibi 9 kontenjan ayrılmış bulunup 60 puan üzeri alan toplam 5 aday öğrenci olmuştur.  Bu 5 öğrencinin olası asil olarak belirlenmesi sonrasında 50-60 arası puan alan 3 aday öğrencimiz de olası asil olarak belirlenmiştir. Belirtilen kontenjandan kalan bir kontenjan da Öğrenim Hareketliliğine aktarılmıştır. Erasmus Staj Hareketliliği fakülte kontenjanları da başvurulara göre değişiklik göstermiştir. 

Feragat ve itiraz haftamız 17-21 Nisan tarihleri arasında olup, bu tarih aralığında feragat etmek isteyen öğrencilerimizin feragat dilekçelerini ofisimize getirmeleri beklenmektedir. Hareketliliği kazandığı halde feragat süresi dahilinde feragat bildiriminde bulunulmaması halinde öğrencinin daha sonraki herhangi bir Erasmus Hareketliliği başvurusunda 10 puan düşülecektir.

 

Erasmus Öğrenim Hareketliliği için Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize tahsis edilen bütçe belirlenene kadar, tüm başvuru sahipleri 

aday statüsündedir. Başvuru sahibi, seçilmiş olarak ilan edilse dahi yukarıdaki koşul sağlanıncaya kadar adaydır. 

Her iki hareketlilik için de yeni bölüm kontenjanları aşağıda belirtilmiştir.

2017-2018 Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği  Tahmini Kontenjanları

 

Bölüm

Kontenjan

Bilgisayar

3

Enerji

3

Kimya

1

Endüstri

3

Ulaştırma

0

Polimer

0

Hukuk

4

Çeko

0

Sosyal Hizmet

0

İşletme

8

U. İlişkiler

11

UTF

2

İktisat

0

İlahiyat

0

Sanat Tasarım

0

FBE ve SBE

4

TOPLAM

39

 

 

2017-2018 Erasmus+ Staj Hareketliliği  Tahmini Kontenjanları

 

                                                                              

MÜHENDİSLİK

1

İİBF

6

HUKUK

0

MYO

0

FBE

1

SBE

0

TOPLAM

8